Kas yra MTEP?

Moksliniai tyrimai ir eksperimentinė plėtra (MTEP) pagal apibrėžimą yra sistemingai atliekamas kūrybinis darbas, kuriuo siekiama pagilinti žinojimą, ir panaudoti šias žinias kuriant naujus jų pritaikymo būdus. MTEP veiklos vykdomos įvairiausiuose sektoriuose – pradedant žemės ūkiu, baigiant informacinėmis technologijomis. Kaip sumanios gamybos kompetencijų centras, Intechcentras specializuojasi diagnozuodamas ir rengdamas paraiškas dėl MTEP priskyrimo veikloms pramonės sektoriuje.

Intechcentro paslaugos išskirtinumas paremtas ilgamečiu darbu su inžinerinės pramonės įmonėmis – aptinkant MTEP veiklas gamyboje ir rengiant argumentuotą paraišką būtinos specifinės žinios, kurias turi mūsų ekspertės.

Nors MTEP apima ir fundamentaliuosius mokslinius tyrimus, mūsų MTEP diagnostika taikoma likusioms dviem veiklos sritims: taikomiesiems tyrimams, kurie atliekami norint gauti naujų žinių ir skiriami specifiniams praktiniams tikslams pasiekti arba uždaviniams spręsti bei eksperimentinei plėtrai. Eksperimentinė plėtra – tai įmonės darbuotojų know-how, t.y. sukauptomis žiniomis pagrįsta veikla, kai remdamiesi savo patirtimi inžinieriai ir kiti profesionalai kuria naujas medžiagas, produktus ir įrenginius, diegia naujus procesus, sistemas ir paslaugas, arba iš esmės patobulina jau sukurtus ar įdiegtus.

Paslauga gali būti vykdoma trimis etapais:

Jei įmonės plėtros, produkto vystymo skyrius daug metų dirbo savo darbą negalvodami, ar jų kūryba gilina žinias ir veda prie naujų pritaikymo būdų, diagnostika būtų tinkamiausias metodas aptikti veiklas, kurios gali būti priskiriamos MTEP.

Jei įmonė tiksliai žino, su kuriuo projektu jie pretenduoja į taikomuosius tyrimus ir eksperimentinę plėtrą, teikiama paraiškos rengimo Inovacijų agentūrai paslauga.

Galiausiai, paskutiniame etape, kai agentūra pripažįsta veiklas kaip atitinkančias MTEP kriterijus, Intechcentras padeda priskirti sąnaudas MTEP išlaidoms ir taip sutvarkyti finansinę dalį bei pagrįsti mokesčių lengvatą.

Mums nėra per mažų ar nereikšmingų projektų – kiekvienos paraiškos parengimui pasitelkiame visą ekspertiškumą ir sukauptą patirtį. MTEP veikla nėra vien aukštųjų technologijų įmonėms – nuo 2008-ųjų, kai įsigaliojo mokesčių lengvata, ja jau pasinaudojo ne viena pramonės įmonė.

Veiklų diagnostika ir priskyrimas MTEP

„Intechcentras“ išanalizuoja įmonėje vykdomas veiklas ir tarp jų atpažįsta MTEP veiklas. Paslaugą sudaro:

  • MTEP veiklų atpažinimas. Atrenkamos veiklos, atitinkančios MTEP kriterijus.
  • Paraiškos Inovacijų agentūrai parengimas ir teikimas. Paraiška pagal galiojančius teisės aktus aprašo ir pagrindžia įmonės vykdytų veiklų atitiktį MTEP kriterijams.

Paraiška rengiama drauge su prašymu įvertinti įmonės veiklų atitiktį MTEP kriterijams. Gavusi paraišką, Inovacijų agentūra per 60 darbo dienų atlieka ekspertinį vertinimą, o jos teikiamas išvadas pripažįsta mokesčių administratorius – Valtybinė mokesčių inspekcija.

Finansinis konsultavimas ir dokumentacija mokesčių lengvatai

MTEP veiklų įgyvendinimui patirtas išlaidas (darbo užmokestį, socialinio draudimo įmokas, komandiruotes, žaliavas, medžiagas, įsigytas paslaugas, trumpalaikį turtą ir kt.) priskiriame MTEP sąnaudoms. Įmonėje įgyvendinamų projektų sąnaudas priskyrus MTEP veiklai ir parengus MTEP dokumentaciją, sumažinamas apmokestinamasis pelnas. Atpažinus ir priskyrus MTEP sąnaudas, o vėliau atskaičius MTEP sąnaudas nuo gautų pajamų, galima sumažinti apmokestinamąjį pelną tris kartus. Paslaugą sudaro:

  • Patirtų išlaidų analizė ir jų priskyrimas MTEP sąnaudoms
  • Dokumentacijos parengimas MTEP sąnaudų pripažinimui
  • Dokumentacijos parengimas pelno mokesčio lengvatai gauti

MTEP lengvata ir jos taikymas aprašytas Pelno mokesčio įstatyme. Jos esmę sudaro naujų produktų, paslaugų ir/ arba technologijų kūrimo bei esminio tobulinimo sąnaudų atskaitymas iš įmonės pajamų. Tai gali būti padaryta triskart. Lengvata gali būti taikoma ir praeityje patirtoms sąnaudoms: tai leidžia susigrąžinti dalį ankstesniais metais sumokėto pelno mokesčio.

ATSILIEPIMAI:

TOMAS PRŪSAS

HARJU ELEKTER vadovas

“Vienas pagrindinių mūsų veikos principų yra visapusiškas augimas, kurio siekiame nuolat atnaujindami žinių bazę ir tobulindami įgūdžius. Rimas Damanskis metė iššūkį „Harju Elekter Lietuva“ vadovybei naujais praktiniais mokymais, kaip susidoroti su gamybos apribojimais. Tai buvo mąstymą plečianti patirtis – naujas įžvalgas nedelsdami įgyvendinsime. Nedvejodamas rekomenduoju!“

MUMIS PASITIKI