De4Human

Dizaino inovacijos apjungia tradicinės gamybos žinias su naujausiais skaitmeniniais metodais, kad patobulintų į žmogų orientuotas gamyklas.

Projektu bus kuriama pridėtinė vertė per aukštos kvalifikacijos darbo jėgą, ypač gamybos ir inžinerinio projektavimo srityje, remiantis trimis ramsčiais:

  • Design4Empower,
  • Design4Safety
  • Design4Inclusivity

Šiais būdais „De4Human“ padės Europos Sąjungos (ES) mažoms ir vidutinėms įmonėms pasiekti puikią į žmogų orientuotą gamybą, kad būtų sudarytos sąlygos ir keistųsi pagrindiniai gamybos procesai, kas prisidėtų prie bendro ES socialinio ir integracinio augimo.

Projekto tikslas – sukurti modulinę baltųjų apykaklių mokymosi patirtį. 4-oji pramonės revoliucija buvo siejama su gamybos efektyvumu, sąnaudų mažinimu, supaprastintais darbo reikalavimais ir verslo modelio pritaikymu. Tačiau tai lydi socialiniai, ekonominiai ir organizaciniai iššūkiai, tokie kaip pajamų nelygybė, visuomenės suvokimas apie darbo kokybę ir trūkumus, teisinės problemos ir duomenų saugumas. Nors pastebime didėjančią žmonių darbo automatizavimo tendenciją beveik visose pramonės šakose, darbuotojai vis dar atlieka pagrindinį vaidmenį.

Naujojoje Pramonės 5.0 vizijoje darbuotojo gerovė yra gamybos proceso centre ir naudojamos naujos technologijos, užtikrinančios ne tik darbo vietų kūrimą ir augimą, bet visapusį klestėjimą, atsižvelgiant į planetos gamybos ribas. Užuot orientuojantis į naujas technologijas kaip atspirties tašką ir nagrinėjant jų galimybes didinti efektyvumą, pramonėje žiūrima į žmogų. Pagrindiniai žmogaus poreikiai ir interesai iškeliami kaip gamybos proceso esmė: klausiama, ką ši technologija gali padaryti, kad galėtume pritaikyti gamybos procesą pagal darbuotojo poreikius, pvz. mokyti jį. Tai taip pat reiškia, kad reikia užtikrinti, kad naudojant naujas technologijas nebūtų pažeidžiamos pagrindinės darbuotojų teisės, tokios kaip teisė į privatumą, savarankiškumą ir žmogaus orumą.

Technologijų evoliucija, Pramonė 4.0 taikomosios programos ir visuomenės pokyčiai, pavyzdžiui, senstanti darbo jėga, keičia veiklos procesus. Ši transformacija vis dar yra „juodoji dėžė“ daugeliui įmonių, todėl darbuotojai raginami įgyti naujų įgūdžių, kurie gali padėti sėkmingai įveikti būsimus į žmogų orientuotos gamybos sistemos iššūkius. DE4Human spręs tokius iššūkius išskirdama tris ramsčius: Design4Empower; Design4Safety; Design4Inclusivity.

Partneriai

COMAU, Czech Technical University in Prague, Intechcentras, Politecnico di Milano, MADE,  Norwegian University of Science and Technology

Trukmė

Sau 01 2023 - Gru 31 2023
Expired!

Time

08:00 - 18:00

Vertė

3,999,366 €